Historia Kettlebell

kettlebell

Starożytni Grecy jako pierwsi wykorzystywali odważniki o kształcie kul. Potem, około 1700 roku, Rosjanie używali ich do odważania płodów rolnych, a tamtejsi siłacze popisywali się dźwiganiem ich na jarmarkach. Szybko przekonano się, że odważniki te są na tyle efektywne we wzmacnianiu siły, że zaczęto je wykorzystywać w programach treningowych dla sportowców. W XX wieku doceniła je armia – odważniki (girye) znalazły się na wyposażeniu ćwiczebnym wojsk lądowych, Specnazu, Niebieskich Beretów i Rosyjskiej Marynarki Wojennej.

            Pavel Tsatsuline – były trener rosyjskich służb specjalnych (Specnaz ) w latach 90-tych wyemigrował do USA gdzie rozpoczął prowadzenie zajęć oraz seminariów m.in.  W oparciu o trening z odważnikami kulowymi. Po krótkim czasie stowrzył system treningowych pod nazwą RKC ( Russian Kettlebell Challange ), obecnie jest to StrongFirst. Tak rozpoczęła się ekspansja treningów z odważnikami kulowymi na cały świat. W 2010 roku za sprawą Dariusza Walusia – założyciela Centrum Kettlebell Polska trafiają do naszego kraju.

DLA KOGO? Trening z odważnikami kettlebell jest dla każdego. Nie ważne czy jesteś czynnym sportowo nastolatkiem czy osobą po 50 która nigdy nie miała styczności z jakim kolwiek treningiem. Nasi trenerzy dostosują zarówno ciężar jaki I ćwiczenia do Twoich umiejętności. W Strong First na pierwszym miejscu stawiamy naukę techniki i rozwijanie siły. Im dłużej będziesz uczęszczał na nasze zajęcia tym większe odważniki będziesz podnosić, lepiej będziesz się czuł oraz Twoje życie stanie się łatwiejsze. Siła to fundament wszystkich innych zdolności motorycznych.

            Trening z odważnikami kettlebell niweluje skutki siedzącego trybu życia poprzez wzmacnianie mięśni które zanikają podczas ciągłego siedzenia w biurze.

            Jedyne czego od Was wymagamy to obecność na zajęciach. Szybko poczujecie jak Wasze życie zmienia się na lepsze.

poznaj naszą ofertę treningową

  • TRENINGI GRUPOWE
  • TRENINGI PERSONALNE
  • PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE
  • TRENINGI PERSONALNE ONLINE
  • TRENINGI GRUPOWE ONLINE
  • PLANY TRENINGOWE
  • PROGRAMOWANIE TRENINGÓW ONLINE
  • WARSZTATY / SZKOLENIA
ZNAJDŹ NAS
O NAS

Centrum Kettlebell Bemowo to centrum rekreacyjne stworzone z pasji do szeroko pojętej aktywności fizycznej. Panuje u nas kameralna, wręcz rodzinna atmosfera.

NASZA MISJA

Naszą misją jest usprawnianie przez ruch. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy naukę podstaw, technikę. i bezpieczeństwo.

OFERTA

Polityka prywatności

Regulamin