KETTLEBELL WARSZAWA BEMOWO
POZNAJ NASZ ZESPÓŁ
Damian Nazarczuk

DAMIAN NAZARCZUK

Założyciel CKB Bemowo / SFG1 / Trener Przygotowania Motorycznego NCSC / Blackroll Trainer / TRX Group Training Coach / Trener Osobisty

W wieku 19 lat zacząłem pracę jako trener na siłowni i od tamtej pory ciągle uczę się i rozwijam. Uważam, że dobrym trenerem nie zostaje się po zdobyciu jednego papierka, lecz poprzez ciągłe doskonalenie się i czas który spędza się na sali treningowej.

W myśl zasady, że jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do do niczego postanowiłem wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. Padło na odważniki kulowe. Dlaczego? Przede wszystkim prostota urządzenia, zwykła kulka z rączką, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Wszystko zaczęło się od seminarium w No Limit Academy z Enter the hardstyle of kettlebell. Kolejno postanowiłem spróbować Girevoy Sportu i zostałem instruktorem z ramienia Polskiego Klubu Kettlebell. Miałem przyjemność uczyć się TGU od samego Steava Maxwell – pomysłodawcy tego ćwiczenia. W marcu 2016 byłem uczestnikiem VIII CKB INTRO, gdzie powróciłem do treningu metodą hardstyle, by w maju tego samego roku zostać instruktorem StrongFirst i to właśnie z tą organizacją chcę wiązać swoją przyszłość. Gdy w lutym 2017 otworzyłem Centrum Kettlebell Bemowo spełniło się moje marzenie. Od sierpnia 2018 pracuję również jako trenerm przygotowania motorycznego w Akademii Koszykówki Legia Warszawa gdzie dbam o zespoły 2ligi, u20, u18 oraz u16. 

ŁUKASZ WICHOWSKI

Głęboko wierzę, że aktywność fizyczna jest w stanie uleczyć nas przed różnymi dolegliwościami nie tylko w sensie fizycznym, ale także mentalnym. Chcę, aby osoby trenujące ze mną miały poczucie, że nie przyszły tylko po tzw. “zajazd treningowy”, ale również po cenne wskazówki, które pozwalają im wprowadzać w życie nowe nawyki. Priorytetami są dla mnie: zdrowie, dobre samopoczucie i ogólna sprawność ruchowa podopiecznych. Życzyłbym sobie, aby dobry wygląd był efektem ubocznym treningów, które prowadzę, a nie jedynie celem samym w sobie. Najważniejsze jest dla mnie dobre samopoczucie podopiecznych, a także poczucie, że czynią coś pozytywnego dla swojego ciała.

Z wykształcenia jestem Inżynierem Środowiska (ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja i inne takie tam (jakby ktoś był ciekaw). Szybko jednak okazało się, że praca w zawodzie, to nie to, czym chciałbym się zajmować w życiu. Mimo ukończenia studiów na Politechnice Warszawskiej zdecydowałem podążyć w zupełnie innym kierunku. Już ponad połowę swojego życia (przeszło 15 lat) związany jestem z kickboxingiem, który wyuczył mnie samodyscypliny, i któremu zawdzięczam liczne tytuły w kraju i na świecie (tutaj więcej o mojej karierze amatorskiej i zawodowej). Kontuzje spowodowały jednak, że przyszedł czas się zatrzymać i rozwijać w innych obszarach. Moje zamiłowanie do sportu nie minęło, dlatego postanowiłem nauczać innych.

Przeszedłem długą i naprawdę ciekawą ścieżkę poszukując najlepszych metod treningowych dla siebie. Trenując kickboxing, który jest bardzo wymagającą dyscypliną szukałem rozwiązań, które pozwolą mi wciąż podnosić swój poziom sportowy. W taki sposób trafiłem m.in. do grona Instruktorów Strong First, Flexible Steel, Trenerów przygotowania motorycznego oraz treningu medycznego (który rozpocząłem niedawno).

Sam mocno interesuję się też tematyką treningu siłowego, który jest nierozłącznym elementem całej układanki związanej z aktywnością fizyczną. Podczas pracy z ludźmi dostrzegłem jak wiele można zdziałać implementując proste ćwiczenia siłowe tym, którzy na co dzień nie uprawiają żadnego sportu. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy ilu ludzi potrzebuje takiej pomocy, ilu ludzi jest słabych, “wiotkich”, przykurczonych i mających wady postawy. Na szczęście teraz wiem, że wielu procesom można zapobiec odpowiednim treningiem siłowym przy jednoczesnej pracy nad mobilnością i elastycznością mięśni.

Nazywam się Łukasz Wichowski, jestem certyfikowanym instruktorem Kettlebell SFG II (Strong First Girya), trenerem kickboxingu (PZKB), trenerem personalnym, instruktorem Flexible Steel oraz Mistrzem Świata w kickboxingu -> https://lukaszwichowski.pl

 
Beata Polewacz

Beata Polewacz

„Cześć! Nazywam się Beata, jestem Instruktorką Strong First Girya level 2 oraz Instruktorką Flexible Steel level 2.

W wyzwaniu Top Team zdobyłam wszystkie 5 gwiazdek.

Moja przygoda z odważnikami kulowymi zaczęła się w 2015 roku i przepadłam totalnie, to była droga, której szukałam, aktywność idealna. Kettle nie tylko wzmacniają ciało i umysł, uczą cierpliwości, wytrwałości i pozwalają mi się wyciszyć. Każdy znajdzie w treningach z odważnikami coś dla siebie. Natomiast Flexible Steel, czyli techniki aktywnego rozciągania, pozwalają trening siłowy w odpowiedni sposób uzupełnić. To są moje dwie supermoce

Praca z ciężarem to moje życie, więc nie chcę i nie mogę się zatrzymać, dlatego doskonalę swoje umiejętności w trójboju siłowym.

Na tym moje zajawki się nie kończą. Kocham snowboarding, górskie wycieczki, podróże kampervanem, stare kanciaste samochody i pieski. „

Hubert Myszka

Hubert Myszka

Doświadczony trener oraz terapeuta ruchowy z nastawieniem na trening rehabilitacyjny i funkcjonalny. Ponadto uczestnik wielu szkoleń i student fizjoterapii, który wiedzę zdobytą na uczelni i pogłębioną w wolnym czasie wykorzystuje przy pracy z klientem. W treningu skupia się na poprawie cech motorycznych oraz budowaniu zdrowej, wolnej od kontuzji

sylwetki. Największe zalety treningu z Hubertem to jego precyzja i sumienność w pracy, która przekłada się na realne wyniki. Związany ze sportem od 6 roku życia, przez 11 lat trenował piłkę nożną, od kilku lat pasjonuje się triatlonem. Oferuje zatem pomoc również w przygotowaniu motorycznym w sportach zespołowych oraz przygotowaniu kondycyjnym w takich dyscyplinach jak bieganie, kolarstwo oraz triatlon. Kwalifikacje:

 • Trening medyczny
 • Fizjologia programowania treningowego
 • Blackroll Screening – diagnostyka funkcjonalna
 • Faza dynamiczna po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych
Jarosław Golis

Jarosław Golis

Na co dzień pracuje w jednym z warszawskich szpitali jako farmaceuta onkologiczny.

Jest jednym z pierwszych adeptów CKB Bemowo, gdzie w świat treningu odważnikami kulowymi metodą Hardstyle wprowadził go Ojciec Założyciel. Jarek to wieloletni tancerz, instruktor salsy kubańskiej i animator imprez. Dużą uwagę przykuwa do techniki i rytmu. Na treningach poza budowaniem siły koncentruje się również na ruchu, dlatego na jego zajęciach znajdziecie sporo elementów izolacji i koordynacji. To wszystko w połączeniu z dobrą muzyką i charakterystycznym „Jareczkowym” poczuciem humoru sprawia, że jego zajęcia to po prostu dobra impreza

Filip Woźniak

FILIP WOŹNIAK

Czasem ludzie nazywają mnie „pół-kettel pół-człowiek”. Sam nie do końca się z tym zgadzam, gdyż zasady StrongFirst odnoszą się nie tylko do treningu z kettlebells, ale ogólnie do ruchu. To co sobie cenię w szkole siły, to że opiera się na trzech bardzo istotnych filarach: jakości, prostocie i celu. Te trzy, proste zasady gwarantują nam wymierne korzyści: będziemy silniejsi nie tylko na siłowni, ale jako ludzie w życiu ogólnie. Dlaczego tak bardzo uwielbiam kettlebells? Dlatego, że są „przenośną” siłownią. W dodatku prostą i niemal niezniszczalną.

Zanim zacząłem jakikolwiek trening z kettlami, muszę stwierdzić, że nigdy nie przepadałem za klasyczną siłownią. Kojarzy mi się z sztywnymi osiłkami, w dodatku te dziesiątki maszyn… Ceniłem sobie trening z masą własnego ciała – szczególnie podciągnięcia, które są bardzo dobrym, minimalistycznym ćwiczeniem na start. Pierwszy kontakt z kettlami miałem na uczelnianych zajęciach. Można powiedzieć, że zakochałem się od pierwszego wejrzenia – za pomocą 16kg odważnika można było sobie zrobić solidny „wpierdol”. Zarówno wytrzymałościowy, jak i siłowy. Niestety, brakowało mi w tym wszystkim kogoś kto dokładnie wytłumaczy, co, dlaczego, jak, na co zwrócić uwagę. Trening z wolnymi ciężarami, nawet tymi małymi może być niebezpieczny, jeżeli technika leży. Wykonywanie setek ćwiczeń, niepoprawnych technicznie może łatwo skutkować kontuzją. Dlatego zagłębiłem się w internetowe źródła. I znów zawód, gdyż jak można łatwo zauważyć, w sieci można znaleźć mnóstwo sprzecznych informacji. Mimo wszystko, cała metodyka ćwiczeń bardzo mnie wciągnęła i byłem gotów na to, by dalej się rozwinąć.

Jak się zaczniecie czymś interesować, to algorytmy Facebooka bardzo szybko to dostrzegą. W marcu 2019 Centrum Kettlebell Bemowo organizowało darmowe zajęcia Intro, co mnie zaciekawiło, więc się zapisałem. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, a już niedługo rozpocząłem swoją naukę na zajęciach dla początkujących. Chęć nauki skutkowała tym, że w mig opanowałem podstawowe techniki. Zacząłem rozumieć filary StrongFirst. Wkrótce okazało się, że przyrost siły jest niesamowity, poprawia się ogólna kondycja, zdrowie i samopoczucie. Cały czas chciałem więcej, więc postanowiłem powoli wkraczać w świat szkoły siły. Odwiedziłem Zieloną Górę dwa razy: podczas warsztatów Press & Pistol, a następnie CKB Intro, gdzie zostałem Asystentem Instruktora Centrum Kettlebell Polska. Już niebawem czeka mnie trzecia wizyta: podczas kursu instruktorskiego StrongFirst Girya 1. Oprócz tego mam jeszcze jedno małe marzenie: dołączyć do grupy Top-Team z kompletem zaliczonych ćwiczeń. Do dnia dzisiejszego udało mi się zrealizować trzy ćwiczenia: pull-up, pistol oraz TGU.

Mimo, że dopiero rok jestem „studentem StrongFirst”, to wyciągnąłem wiele lekcji:

 • Naucz się solidnych podstaw – skup się na kilku podstawowych rzeczach, zanim zaczniesz ćwiczyć, praktykuj ruch, doskonal każdy mały element. Perfekcjonizm, jest tym do czego dążymy.
 • Bądź cierpliwy i konsekwentny – trening stanie się częścią twojego życia. Wtedy zamiast wymówek, będziesz szukać sposobu, żeby poćwiczyć. Każdy zaczyna od małych rzeczy, które prowadzą do tych wielkich.
 • Nie przesadzaj z treningiem – nie zajeżdżaj się, zawsze pozostaw sobie trochę mocy w zapasie, by po treningu nie opaść bezwładnie na kanapę.
 • Określ swój cel i dostosuj plan działania – każdy jest inny, jedni ćwiczą by schudnąć, inny by czuć się lepiej. Inny chcą pokonać różne wyzwania – Beast Tamer, Sinister, Tactical Strength Challege, Top-Team. Jest tego wiele, zarówno dla amatorów jak i wyczynowców.
 • Czasem odpuść – nie da się robić za każdym razem treningu na 110%. Czasem organizm potrzebuje cofnąć się o krok, by nabrać rozpędu do pokonania następnej przeszkody.

Zapraszam serdecznie na treningi do Centrum Kettlebell Bemowo. Sam jestem przede wszystkim uczniem, choć mogę służyć radą i pomocą na zajęciach.

NASZE CERTYFIKATY

poznaj naszą ofertę treningową
 • TRENINGI GRUPOWE
 • TRENINGI PERSONALNE
 • PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE
 • PLANY TRENINGOWE
 • PROGRAMOWANIE TRENINGÓW
 • WARSZTATY / SZKOLENIA
ZNAJDŹ NAS
O NAS

Centrum Kettlebell Bemowo to centrum rekreacyjne stworzone z pasji do szeroko pojętej aktywności fizycznej. Panuje u nas kameralna, wręcz rodzinna atmosfera.

NASZA MISJA

Naszą misją jest usprawnianie przez ruch. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy naukę podstaw, technikę. i bezpieczeństwo.

OFERTA

Polityka prywatności

Regulamin